5 Mayıs 2012 Cumartesi

Tatilin iyi ve kötü hali (HamamKeyfi)

 

15 gündür kaplıca tatilindeydik.Tatile gittiğim yerin adını yazmıyorum, çünki reklamının benim tarafından yapılmasını istemiyorum.Reklamın iyisi, kötüsü olmaz. Otelin iyi tarafları da vardı ama en kötü tarafı ilgisiz bir yönetimi vardı. Bulunduğumuz odadan internet ilk gittiğimizde çekmedi ve görevlileri 4 kez aramama rağmen gelmediler. Ben de çareyi katta kolidorda bulunan modemi kendi yöntemim ile açıp kapama yaptım.Böylece  kaplumbağa hızı da olsa internete sahip oldum.
Çok ilginç olacak ama kaplıcada ilk gittiğimizde hamamın suları da akmıyordu..Çünki arıza varmış .Bu nasıl şanssa.Daha sonraki günler arıza düzeldi ama suyun sıcaklığını bir türlü ayarlayamadılar. Son iki gün aynı sorunlar tekrar yaşandı.Tabi bu tatilde  unutmamam gereken en önemli şeyde bir daha babamız olmadan  asla ve asla iki çocukla tatile çıkmamam gerektiği. Eğer böyle bir şey yapmaya kalkarsam lütfen birileri bu tatili, bana hatırlatsın. Tatil boyunca biri yakamda, biri paçamda dolaştım.Aslında çok mutluydular ama nedense beni çok yordular. Bende  belki sakinleşirler de benim yakamı biraz bırakırlar diye  her gün hamama götürüp orada sıcak sularla yıkadım.(Sular çok sıcak değildi). İlk günlerde çok faydasını gördüm ama nafile bizimkiler bu ortama da ayak uydurdu ve enerjileri her hamam sonunda sanki yeni şarj olmuş gibiydi. 
Ama şunu da demeden geçemeyeceğim tatil her zaman güzeldir.
Otelin en çok hoşuma giden tarafı ise, odan da bornozunu giyip  havuzlara ve hamama gidebiliyorsun.Üstünü devamlı değiştirmek zorunda kalmıyorsun.

İşte bu resimlerde şeker kuzularımın hamam öncesi ve sonrası halleri;

                                                                  Hamam Öncesi
                                                                       Hamam Sonrası
1 yorum:

Hürriyet

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...