9 Ağustos 2012 Perşembe

Yemek Yeme Sanatı

Hiç böyle yemek yiyen gördünüz mü:? Tabi ki çocuklarını büyütmüş olanlar bunun ne demek olduğunu unutmuştur. Çocuklarının  yaş aralığı kısa olan anneler beni daha iyi anlar. Güney de yemek yedirmede ilk yıllarımda  zorlanmamıştım ama  3 yaşından sonra yemek yememeye başladı. Yemek yeme saatlerimiz işkence haline dönüştü. Oğlum şimdi 5 yaşında hala yemek yerken zorlanıyoruz ama evde. Kreşte bu tarz sorunlarının olmadığını, tabağını bitirdiğini ve hatta ikinci tabağı istediğini öğretmeni bize  defalarca söyledi .

Gelelim yer faresine; abisinden yemek yedirme konusunda çok çektiğimiz için Aras ı yemek konusunda ve diğer konularda serbest bıraktık. Abisinde yaptığımız hataları bunda da tekrar etmeyelim diye..Galiba yanılmışız. Bir çocuğu bu kadar rahat bırakmak akıl sağlığına zarar :) Neden derseniz işte kanıtı; konuşamadığı halde bugün benden, beden ve işaret diliyle  büskivi ve süt istedi ve mama sandalyesine oturdu Daha sonra neler olduğunu tahmin ederseniz; sonuç banyo ve arkada bırakılan suç delilleri....

6 yorum:

 1. Merhaba, blog unuzu çok beğendim ve sizi "blogger anneleri" nden buldum "bu siteye katıl" butonundan takipçi olmak istiyorum. Sizi de kendi blog umda takipçi olmaya beklerim :)

  http://momsblognote.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. Maşallah doğunca da hemen büyüyorlar dimi:) bende 27 haftalık hamileyim:) ve heyecanla gelmesini bekliyorum. Kızım için baŞladığım blogumu umarım doğduktan sonrada devam ederim:) http://hamilelikteben.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende blog işine ilk oğlum doğunca girdim ama devam edememiştim daha sonra ikinci oğlumda devam ettim şimdi yavaş yavaş ilerliyorum:)Şimdiden sağlıklı mutlu bir bebeğiniz olmasını dilerim.

   Sil
 3. Merhaba
  Blogunuzu blogger annelerinden bulup hemen takibe aldim:))
  Sizide benimkine beklerim.
  komirra.blogspot.com

  YanıtlaSil
 4. Amanınnnn o nasıl yemek yemek!!!

  YanıtlaSil

Hürriyet

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...